2000 שנות סקס ביזארי

 

טוב, הכותרת מטעה קצת. הספר המקסים שאיתו ביליתי את סוף השבוע הגשום הזה, נושא את השם הנפלא
Put What Where? ורק כותרת המשנה שלו היא "אלפיים שנה של עצות סקס ביזאריות".  המחבר, ג'ון נאיש, אומר בהקדמה כי משחר התרבות האנושית, נהגו מיני אנשים אקסצנטרים להכריז על עצמם כמומחים לענייני מין, ולנדב את עצותיהם הלכאורה-מלומדות לציבור. אותו ציבור, שמן הסתם פנה אליהם בשאלות מתוך מצוקה, תהיה, בלבול, חוסר ידע ופחד טמיר מיד ענקים – ציפה להדרכה, תמיכה ונחמה. האם אלה ניתנו לו? מעיון מעמיק בספר, מתברר שלא. להפך. אילו נחשפו חלקים גדולים יותר של האוכלוסייה לעצות המוזרות במיוחד שדלו המומחים, לאורך הדורות, ממוחותיהם הקודחים, ספק אם מישהו מאיתנו היה מעלה בדעתו שמין זה כיף. קללה, דחף בהמי, מטלה – במקרה הטוב. תענוג? לא בשביל זה המציאו הליכה יחפה על גחלים לוחשות?
 
הספר, כאמור, משופע אזהרות, מפיהם של יועצים בני כל הדתות והלאומים: מחוכים צרים מדי גורמים לנשים להפוך לנימפומניות; קינאה על רקע מיני הורסת את העור; יש להיזהר מקיום יחסי מין עם שדונים. הם מיומנים יותר מבני אדם ועלולים לשאוב מכם את כל האנרגיה המינית ולהותירכם תשושים; סקס בזמן הווסת מזקין נשים בכעשר שנים, גורם להן להתקרחות ומרופף את עצביהן; אין להזדווג בבתי קברות, מבצרים, ליד בארות ומעיינות ובאמצע כביש ראשי – מחשש אסון ולידת ילדים מעוותים.
 
 אם כל זה עדיין לא גרם לכם להעדיף שוקולד, אולי תרצו לדעת שעל פי ספרם של לימו וספרי "שיחות פרטיות עם בעל ואישה" (1900), התדירות המומלצת היא ארבעה משגלים בחודש, ולעולם לא אחרי אמבטיה. פעילות מינית נמרצת יותר – כך הספר – תפריע לתהליכי העיכול ותגזול מכם את אנרגיית החיים. ההמלצה של אוגוסט פורל בספרו "השאלה המינית: מחקר מדעי, פסיכולוגי והיגייני של המעמדות המתורבתים" (תודו ששמות הספרים האלה נפלאים!) היא "פעמיים שלוש בשבוע, או פחות, בתנאי שאחת מהן סוערת במיוחד". תיאודור הנדריק ואן דה ולדה, לעומתם, בוחר להזהיר בספרו "נישואים אידיאליים – פיזיולוגיה וטכניקה" (1928) כי אל לבעל להרגיל את אשתו למגעים מיניים תכופים, שכן זו עלולה, ישמור השם, לצפות ממנו להתמיד בקצב הזה לאורך שנים.
 
כפי שמבטיחה הכותרת, הספר גולש בשמחה לתחומי הביזאר. הוא מצטט יועצי מין להתגנב בליל ירח לבית קברות, לגנוב גולגולת, לשרוף אותה ולמרוח את האפר על פנים העפעפיים, בתקווה למשוך נשים; הוא מלמד כיצד לבחור מאהבת מצטיינת (אישה נמוכה בעלת שפתי נרתיק מעובות והרבה שיער שם למטה) ומזהיר כי לגבר בעל מיניות פועמת, אסור באיסור חמור להתחתן עם אישה שנקראה על שם הר, נהר או ציפור, אישה שבוכה או צוחקת בזמן שהיא אוכלת ונשים בעלות בוהן קטנה. רשימת התנוחות מצחיקה ביותר, אבל לא כמו רשימת הרמזים שעל גבר לפענח בהיכנסו למיטת אישה: כשהיא מוחאת כפיים היא רוצה שתלחץ לה על הבטן, כשהיא מותחת את בהונותיה היא רוצה שתתחכך בנרתיקה וכשהיא מפנה את העקב מעלה, החדירה אינה עמוקה מדי בכדי לענג אותה. לגזור ולשמור.
 

בהקדמה לספר, מציין המחבר כי קופי בונובו הם היצורים הקרובים ביותר לאדם. הם – כך מוכיחות התצפיות – די נהנים ממין. הם עושים את זה בשלישיות, הנקבות מקיימות מין לסבי, הם ממציאים תנוחות חדשות. למרות זאת, איש לא ראה אותם מעולם מעיינים בספרי הדרכה. אולי זה משום שהם עושים את זה בפרהסיה, ולדור הצעיר יש ממי ללמוד.
 
 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • שמיר  ביום ינואר 26, 2008 בשעה 5:58 pm

  מוזרות ביותר. פעם קשרו לאנשים את הידיים והרגליים כדי שימנעו מאוננות, והיום מעודדים אותם להתחכך בגזעי עץ רעננים על מנת להשיג אורגזמות.
  ועדין – אנחנו פונים למומחים כדי לקבל אישור שאנחנו נורמלים

 • אורלי  ביום ינואר 26, 2008 בשעה 6:22 pm

  השאלה למה קוראים נורמלי היא שאלה גדולה מאד. מעבר לזה שהדברים שציטטת מצחיקים נורא, נדמה לי שהם לא כל כך שונים מעצות של מומחים היום. הכל הרי תלוי ברוח התקופה,אז היום לא קושרים את הידיים למי שמאוננת, אבל עושים את המוות למי שלא מגיעה לאורגזמה בכל פעם שגבר חולף לידה

 • בועז  ביום ינואר 26, 2008 בשעה 6:58 pm

  אם זה רק היה נכון, היו מחלקים בחינם עשרות אלפי מחוכים ברחובות

 • דפנה לוי  ביום ינואר 26, 2008 בשעה 7:03 pm

  פעם סטיבן פריי (האהוב עלי כל כך) אמר שנשים רק חושבות שהן אוהבות סקס ממש כמו גברים. שאם זה היה נכון, כולם היו כל הזמן עושים סקס, מאחורי כל שיח ומתחת לכל עץ, ולא הייתה מתפתחת ציביליזציה.

 • שרון רז  ביום ינואר 26, 2008 בשעה 7:17 pm

  כל כך הרבה אינטרסים, קשקשנים, אנשי דת, מזרגגי מוחין, מושחתים, משחיתים, בורים ומונעי הנאה עסקו והמליצו והזהירו ואסרו כל כך הרבה דברים הקשורים במין לאורך ההיסטוריה שזה ממש נורא לחשוב איך חיו פעם (אם כי אני מאמין שרוב האנשים חיו לפעמים לא רע וגם נהנו ממין בזמנים שונים לאורך כל התקופות)
  מדהים שמין והנאה ממין עדיין קשור לכל כך הרבה מוגבלויות, סטריאוטיפים, איסורים ובורות, כשזה בעצם משהו כה בסיסי, חשוב, טבעי וטוב, חבל על כל אלה שאוסרים ואלה שמפחדים

  ואני רואה שצדקתי בעניין השיער…

 • אסתי  ביום ינואר 26, 2008 בשעה 7:55 pm

  Put What Where
  ענק וכמובן זורק אותי לIs it in הידוע

 • יורם  ביום ינואר 26, 2008 בשעה 8:49 pm

  ובל נשכח את אזהרות התלמוד לפיהן הסטייה המינית של ההורים בעת המשגל תקבע את סוג הנכות של הרך הילוד בעקבות זאת…

 • רונית  ביום ינואר 26, 2008 בשעה 10:43 pm

  איך הם? סקסיים?

 • דפנה לוי  ביום ינואר 26, 2008 בשעה 11:06 pm

  הכנסתי תמונה של הקופים. בזוג- לא בגלל שמרנות אלא בגלל כישורי חיפוש תמונות מוגבלים.

 • ריקי כהן  ביום ינואר 26, 2008 בשעה 11:29 pm

  מצחיק נורא. הכי אהבתי את "בתנאי שאחת מהן סוערת במיוחד" (שיואו, איזה פיהוק יצא לי)

 • ד.ט  ביום ינואר 27, 2008 בשעה 4:27 pm

  דווקא עצה סבירה למדי.

 • יורם  ביום ינואר 27, 2008 בשעה 4:41 pm

  התיאור של קופי בונובו כאידאל של מיניות משוחררת ושלווה עובר רביזיה רצינית מצד חוקרים. אבל בכל אופן, כותרת הקטע צריכה להיות אלפיים שנות דעות קדומות על מיניות או כל מה שרצית לקבל כתשובה על שאלות אודות מין אבל לא תיארת לך שתשמע…

 • אס תי  ביום ינואר 27, 2008 בשעה 4:53 pm

  כל אותם הורים אומללים ששומעים מפי הרב שלהם לאחר שבנם נולד עם אוטיזם/אפילפסיה/וכל מחלה קשה אחרת, שמה שיש לילד שלהם הוא באשמת זה שהם לא שמרו על חוקי הטהרה ועשו סקס בזמן נידה [כך במקור]? בעיני זו התעללות לשמה. לא פעם אני שומעת הורים בבית חולים שלוקחים אותי הצידה ושואלים אם מה שאמר להם הרב זה נכון, אם כל זה באשמתם, ומה הם יכולים לעשות עכשיו, אחרי שהילד שלהם הוא כזה. מול דברים כאלה אני נשארת בלי שום יכולת להגיב.

 • בובו  ביום ינואר 27, 2008 בשעה 4:58 pm

  חלק מהיצרים הטבעים שלנו שדוחף את כולנו לרצות סקס (ברמה זו או אחרת, אחרת האנושות היתה נכחדת) הוא גם אידיאלי להפעלת יסורי מצפון רעים.כמה מוסדות, אספני כספים, אוכלי חינם ומניפולטורים תאבי כוח ניצלו את זה אלוהים ישמור!

 • חנה בית הלחמי  ביום ינואר 27, 2008 בשעה 8:07 pm

  ליומולדת 21, רכשה לי איריס חברתי הטובה דאז (שלא ראיתי כבר 20 שנה בערך) את הקמא סוטרא. עד עצם היום הזה מעסיקה אותי התנוחה של גבר ואשה מתנדנדים על נדנדות אחד מול השני, ובכל פעם שהנדנדות קרבות אחת לשניה מתבצעת חדירה. הדימוי הזה הפך לסוג של רף דמיוני אליו אני שואפת להגיע, כשבדרך עברתי את כל מסכת התדירויות, העוצמות והמיקומים הגאוגרפיים (כולל הכביש המהיר), עברתי על לפחות מחצית מהאזורים הרשומים במדריך דלעיל (האפקט היה הפוך: בכל פעם שקיימתי יחסי מין עם שדון – הוא זה שיצא תשוש), ואני פשוט לא מצליחה לבצע את תרגיל הנדנדה!!! לא כתוב על זה כלום??? אין טיפים???
  (ובנימה רצינית יותר – מעניין שאילו שהכניסו את הנשים למחוכים על מנת להגביל את תנועתן, מייחסים למחוכים סגולה של הפיכת האשה לנימפומנית…ככה מחשקים צו-חיברות).

 • מיש מונקין  ביום ינואר 28, 2008 בשעה 10:36 am

  מעניין שאין חוברת הפעלה כזו לגברים. למה הוא מתכוון למשל כאשר אחרי סקס לוהט, הוא מסתובב לצד השני והסאונד היחידי שנשמע בחדר הוא של הנחירות שלו. אולי אם היתה כזו, אנחנו הנשים היינו פחות מתעסקום השאלה, "האם הוא יתקשר"
  קדימה למהפכה המטריאכלית.

 • רונית  ביום ינואר 30, 2008 בשעה 10:08 pm

  או שעדיין אפשר להצטרף?

  ומישהו מוכן להסביר לי איך צירופי האותיות הקבועים פה למטה ("קוד הפעלה") שחוזרים על עצמם כל כך טרם הפכו לשיר, לפחות הייקו?

 • אלי  ביום מרץ 24, 2008 בשעה 7:39 pm

  וואלה, מי היה חושב על זה

 • מיקי  ביום יולי 6, 2008 בשעה 2:19 pm

  כולם אוהבים סקס ואין מה לעשות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: